Žižkov - Praha 3
Fotogalerie
 1    2     3     4     5   
 O projektu

Dva zajímavé domy v tradiční žižkovské zástavbě byly dokončeny v létě 1998. Jsou umístěny v tiché Chelčického ulici poblíž Olšanského náměstí. Sousední kvalitní domovní zástavba nás přiměla zvolit netradiční řešení budov, které jsme se snažili přizpůsobit okolí a proto jsme také úzce spolupracovali s Pražským ústavem památkové péče.

Obě stavby mají rozdílnou výšku, aby bylo možno reagovat na odlišnou výškovou úroveň stávajících sousedních budov. Zajímavě je řešena barevnost fasád, jejich členěné, použití francouzských oken i nároží s věžičkou.

Domy jsou polyfunkční, na uliční úrovni se nacházejí prostory pro obchodní činnost, v prvním patře pak část , využitelná jako kanceláře. I zde byla, jako ostatně ve všech našich realizovaných stavbách, velká nabídka nejrůznějších bytů. Od malých bytů a garsoniér (2 + kk, 2 + 1, 1 + kk) přes klasické byty vinohradského typu 3 + 1 s kuchyní a ložnicí do osluněného dvora se zahradou a dvěma hlavními pokoji do ulice po velké elegantní reprezentativní mezonetové byty, v jednom případě prostupujícími třemi podlažími.

Pod domy jsou umístěny dvoupodlažní garáže, spojené s obytnou částí hydraulickými výtahy. Na betonové střeše garáží je příjemná oáza – parková zahrada , určená pouze pro obyvatele domu

 Ceník projektu
TYP BYTU:PLOCHA BYTU:CENA BYTU:TYP PROSTOR:
ProjektDůmPatroČíslo bytuTypBalkón 1/2Terasa 1/2ZahrádkaPlocha bytuCena s DPHPDF
Ceník nebytových prostor
Klíč k Vašemu království